Google design + Microsoft design principles

این اوخر یکی از دوستان طراح، من رو با Google design آشنا کرد. Google design برای طراح ها و کسانی که UI کار هستند حتما آشناست. ولی وقتی من به عنوان برنامه نویس یک نگاهی به مطالب موجود در آن پرداختم خیلی مفید به ذهنم آمد. مخصوصا برای من که در کار طراحی نه استعدادی دارم نه علاقه. اصولا وقتی در حال کار هستم و روی پروژه خاصی کار میکنم بدترین قسمت کار انتخاب رنگ های مناسب برای المنت های مختلف صفحاتم است. ولی به لطف دوستان Google یک مقدار از دردهای من کم شده و میتوانم راحتتر به بقیه قسمت های کارم برسم. معمولا خود من بیشترین استفاده ام از Google design  به بخش رنگ ها ختم میشود.

نکته اصلی در مورد Google design این است که در واقع یکی از اهداف Google برای ایجاد استاندارد UI متحد الشکل شدن برنامه های تولیدی در موبایل و وب است. اینکه چقدر به هدفشان نزدیک شوند بستگی به استفاده از استاندارد ها توسط برنامه نویسان و طراحان دارد. کمپانی های مختلفی سعی در ارائه استاندارد برنامه نویسی و طراحی برای UI کرده اند. هر کدام در جایگاه خود قایل استفاده هستند. ولی در اولین نگاه به Google design به نظر من یکی از قویترین هاست. به این دلیل که خیلی خوب به بحث طراحی هنری هم پرداخته است.

من از اسناد Microsoft بیشتر استفاده میکردم. لینک دانلود یکی از اسنادی که معمولا همیشه کنارم بوده Guidelines for Windows Runtime apps و Microsoft design principles.

نمیشود گفت که کدام بهترین هستند. بدیهی است، مطالعه کردن و به موقع استفاده کردن از هر استانداردی فوق العاده در بازدهی برنامه نویس ها و طراح ها کمک خواهد کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *