هر چه قدر زودتر deploy کنید، بهتر!

بعضی وقتا توضیح دوباره واضحات ضرری ندارد!

یک مقداری از مطالب این پست را به طور مفصل تر در مباحث scrum مطرح خواهم کرد. علاوه بر تمام این مواردی که در کتاب ها و منابع مهندسی نرم افزار آمد، تجربه من این را میگوید. هر چه زودتر کارهای خود را deploy کنید. فاصله انتشار ها ممکن است نسب به پروژه و مقدار تغییرات متفاوت باشد. ولی در هر صورت ای به نظر من باید در مقاطع دو هفته ای در هر پروژه در حال تولید، انتشار وجود داشته باشد.

 سناریویی را در نظر بگیرید. پروژه ای گرفته اید. نیازها را از مشتری دریافت کرده اید. الان در حال تولید امکانات اولیه مانند امنیت و بخش های مختلف هستید. بهترین حالت این است که در اولین فرصت نسخه ای را منتشر کنید. به چند دلیل

  • اولین انتشار یک پروژه همیشه مشکلات و نقاط کوری دارد. بهتر است زمانی که استرس ندارید این کار انجام دهید! هر چقدر دیرتر اولین انتشار صورت بگیرد امکان خطا و به تعویق افتار کار بیشتر خواهد شد.
  • انتشارهای بعدی (روی سرور یا هر نوع دیگری) به مراتب زمان کمتری خواهند برد. (منظور من خود فرایند انتشار است نه مدت زمانی که صرف تولید امکانات میکنید)
  • تا وقتی اولین انتشار را نداشته اید و انتشار ها را انجام نداده اید مشتری شما هیچ ایده ای نخواهد داشت که شما در حال کار بر روی چه موضوع ای هستید! به سادگی این احتمال به میان می آید که شما اصلا کار نمی کنید. وقتی نسخه ای تحویل به مشتری می شود ولو خیلی ناقص، شما و مشتری یک نقطه مشترک پیدا میکنید. و آن هم پروژه ی در حال کار است! .
  • انتشار سریع کارها یا لااقل تعهد به انتشار کارها در سریعترین زمان، شما را از over engineering به طور نسبی مصون میکند. (چیزی که خود من به شدت درگیرش هستم)

اینها فواید انتشار سریع پروژه برای من بود! قطعا تمام موارد پوشش داده نشده.

امیدوارم کمکی بکند!

1 دیدگاه برای «هر چه قدر زودتر deploy کنید، بهتر!»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *